Avizion välkomnar Johan Holmqvist som ny affärsområdeschef för Lendifix

Avizion tar ett viktigt strategiskt steg i vår tillväxtresa genom att välkomna Johan Holmqvist som ny affärsområdeschef för Lån och Leasing.

Avizion tar ett viktigt strategiskt steg i sin tillväxtresa genom att välkomna Johan Holmqvist som ny affärsområdeschef för Lån och Leasing. Med sin gedigna erfarenhet och starka affärssinne kommer Johan att spela en nyckelroll i att bredda Avizions erbjudande och förstärka företagets position som en ledande aktör inom företagsfinansiering.

Johan Holmqvist har över 13 års erfarenhet inom finansbranschen och har tidigare arbetat för aktörer som Svea, Avida och Factoringgruppen. Han beskriver sig själv som social, spontan och flexibel, med ett genuint intresse för affärer och relationer.

”Vi är otroligt glada att välkomna Johan till Avizion,” säger Peter Bauer, försäljningschef på Avizion. ”Han är den sista pusselbiten vi behövde för att helheten skulle falla på plats. Med sin djupa kompetens inom lån och leasing och starka kundfokus kommer han att göra stor skillnad.”

En av Johans första uppdrag blir lanseringen av Lendifix, ett nytt och innovativt koncept inom företagslån som Avizion utvecklat under en längre tid. ”Det känns otroligt inspirerande att få driva lanseringen av Lendifix,” säger Johan Holmqvist. ”Det är ett nytänkande erbjudande som jag tror kommer förändra hur många företag ser på finansiering.”

Avizion ser fram emot att fortsätta sin tillväxtresa med Johan Holmqvist i teamet och är övertygade om att han kommer att spela en avgörande roll i nästa kapitel av företagets historia.

Om Avizion

Avizion är ett ledande företag inom företagsfinansiering som erbjuder skräddarsydda lösningar för företag i olika branscher. Med fokus på kundnöjdhet, varumärkesstyrka och teamkompetens strävar Avizion efter att vara en långsiktig partner för sina kunder.

Kontakta oss

Har du frågor eller är du intresserad av våra tjänster? Kontakta oss gärna genom att fylla i formuläret nedan!

Genom att skicka in detta formulär godkänner du behandlingen av dina personuppgifter enligt personuppgiftspolicyn samt dataskyddspolicyn.

Fler nyheter

10 frågor företagare har om inkasso – och svaren

Läs om de 10 vanligaste frågorna om inkasso. Lär dig hur processen fungerar, vad som händer vid obetalda skulder och hur du undviker misstag.

Avizion välkomnar Johan Holmqvist som ny affärsområdeschef för Lendifix

Vad är checkkredit?

Hur kan factoring hjälpa företag i tillväxtfasen?

Partners

Vad våra kunder säger om oss

Upptäck hur våra tjänster har hjälpt företag att växa och förbättra sin ekonomi.

David
    David

    VD

    "Har tidigare varit med om finansbolag med långa avtal och krångliga villkor. Hos aVizion har vi alltid fått ett väldigt bra och öppet bemötande. Vi är väldigt nöjda med valet av finansiärer!"

    Peder
      Peder

      Ekonomichef

      "aVizion är det mest transparenta och nytänkande finansbolaget jag stött på. Snabba utbetalningar och förstklassig service - 7 dagar i veckan!"

      Roberto
        Roberto

        VD

        aVizion har verkligen funnits där för oss i vått och torrt - när det väl gäller är det extremt viktigt att få loss kapital och de agerar alltid snabbt och proffsigt. För oss är aVizion det självklara valet!