aVizion växer! Nya lokaler är ett naturligt steg i utvecklingen. Läget i den nygamla stadsdelen Slakthuset passar aVizion perfekt.

Nu får vi allt under samma tak –  Finans, redovisning och affärsutveckling, men även juridik, inkasso, och försäkringar. Förr satt vi i lite äldre lokaler medan vi byggde upp verksamheten. Det känns som ett litet lyft för hela verksamheten nu när vi tar nästa steg, säger Conny Grimling. – Vi är väldigt nöjda över att flytta in till Klövern eftersom det är i ett sprudlande entreprenörsområde med Wine Mechanics, Spike ölbryggeri, Jerkstrands bageri och Göteborgs ostysteri för att nämna några.  Det är kreativ miljö, samtidigt som det är väldigt lätt att ta sig hit med både spårvagn, bil och tåg. Vårt nya kontor uppmuntrar vi kunder att komma förbi och  eftersom de då kan träffa oss och få hjälp med  hela sitt företagande, inom alla delar som vi jobbar med. Välkommen till Lilla Waterloogatan du med! 😉

aVizion hjälper idag nästan 600 företag med en omsättning i spannet 5 – 35 miljoner.  Företag som har ambitioner och vill ha hjälp mot sin vision är extra intressanta. aVizion erbjuder finanstjänster samt tjänster inom ekonomi, redovisning, affärsutveckling, inkasso och juridik. Låter detta intressant? Kontakta oss!

Kontakta oss

Har du frågor eller är du intresserad av våra tjänster? Kontakta oss gärna genom att fylla i formuläret nedan!

Genom att skicka in detta formulär godkänner du behandlingen av dina personuppgifter enligt personuppgiftspolicyn samt dataskyddspolicyn.

Fler nyheter

Avizion välkomnar Johan Holmqvist som ny affärsområdeschef för Lendifix

Avizion tar ett viktigt strategiskt steg i vår tillväxtresa genom att välkomna Johan Holmqvist som ny affärsområdeschef för Lån och Leasing.

10 frågor företagare har om inkasso – och svaren

Vad är checkkredit?

Hur kan factoring hjälpa företag i tillväxtfasen?

Partners

Vad våra kunder säger om oss

Upptäck hur våra tjänster har hjälpt företag att växa och förbättra sin ekonomi.

Lena
    Lena

    VD

    Samarbetet med aVizion har varit rakt igenom smidigt. Tydliga besked, snabba processer och ett engagemang som märks i varje kontakt. Ett finansbolag som verkligen sätter kunden i fokus.

    Hans
      Hans

      Ekonomichef

      aVizion kombinerar tydlighet med ett modernt synsätt på finansiering. Kommunikationen är rak och personlig samt servicen håller en nivå som verkligen utmärker sig.

      Peter
        Peter

        VD

        Efter tidigare erfarenheter av finansbolag med krångliga villkor och långa avtal känns samarbetet med aVizion som en stor skillnad. Bemötandet har varit öppet och smidigt, och vi är väldigt nöjda med vårt val.